Anime

Owari no Seraph

Hikayenin devamında kaçış planları işe yaramaz. Mikanın kanını verdiği asil şahsiyet eşyalarının çalındığının farkındadır ve kaçış kapısının önünde onları beklemektedir.

Ferid Bathory

Feriido sama onlara bir şans verir. Haritanın doğru olduğunu söyler. Kendisini aşabilirlerse vampir şehrinden kaçıp yeryüzüne dönebileceklerdir. Gerisini gifler daha iyi anlatıyor.

önce hanginizin kanını emmekten başlasam.
kaçın kaçın kaçın
KAÇÇ YUU ÇABUK OL

Ferid Yuu hariç herkesi öldürür. Bir tek Yuu kaçabilmiştir. Mika Yuu kaçsın diye kendini feda etmiştir. Tüm arkadaşlarının yani ailesinin gözünün önünde öldüğüne inanamayan Yuu bağıra bağıra, yeri göğü inlete inlete şehirden kaçar.

Guren

Yeryüzüne ulaştığında kış mevsimidir yerde kar vardır. Ve o sırada devriye gezen insanlardan oluşmuş bir grupla tanışır. Başları Guren vampirleri öldürmede ona yardım edeceğini söyler. Yuu Gureni yeni ailesi olarak kabul eder.

Shinoa

Yuu aslında insanların hepsinin ölmediğini, çok küçük bir kısmının yaşadıklarını ve örgütlendiklerini öğrenir. Guren Yuuyu okula yollar ve hazır olunca onu alıp beraber vampirleri yok edeceklerini de ekler. 4 yıl beklemeden sıkılan Yuu Gurene ulaşmaya çalışır bu yüzden okulda problemlidir.

Yoichi ve Yuu

Olaylar olaylar Yuu onu gözetleyen Shinoa ile tanışır. Yoichi’yi zorbalardan kurtarır ve Yoichi onun yeni kankası olur. Vampirlerin normal silahlar öldürülemediklerini öğrenir. Lanetli silaha ihtiyacı vardır ve lanetli silah için bir şeytanla anlaşma yapmalıdır ama önce eğitimini almalıdır bu yüzden başka okula gider ve orada Kimizuki ile tanışır.

atarlı öğretmen Guren, Yuu ve Kimizukiyi döverken

Olaylar olaylar. Eğitim biter, lanetli silahını alan Yuu ve arkadaşları ön saflara gider. Mitsuba ile beraber Squad Shinoayı oluştururlar: Lider Shinoa, Yuu, Kimizuki, Yoichi ve Mitsuba.


Bu sırada Mikanın aslında ölmediğini Kraliçe Krul Tepes tarafından vampire dönüştürüldüğünü ve Yuu’yu aradığını öğreniriz.

Yine Notlar

 • Anime güzel göndermelerde bulunuyor. Bathory ya da Ersebet Bathory vampirlik hikayelerine ilham vermiş biri aynı Krul Tepes gibi.
 • Animedeki karakter tasarımlarına hastayım. Özellikle vampirlerin giysilerine ve insanların silahlarına.
 • Hikayenin ana konusu birbirinden ayrılan iki dostun düşman saflarda tekrar karşılaşması. Olabilecek en kötü şekilde karşılaşıyorlar.
 • Bu animenin en sevdiğim özelliklerinden biri karakter gelişimi. Mutlu, kolay arkadaş edinebilen çocuk Mikanın zaman içinde aksi ve üzgün birine dönmesi ile somurtkan öfkeli çocuk Yuunun zaman içinde neşeli bir hale bürünmesi çok iyi yansıtılmıştı.
 • Animede yine efsane seiyuular var. Özellikle Mikayı seslendiren Ono Kensho en sevdiğim ilk 10 seiyuu arasına girdi. Ayrıca Shinyanın sesine hayranım. Birde Shinoa bir yerlerde “sate dou deshou” diyor çok tatlıydı.
 • Hayran teorisi, belki değil ama serinin açılış şarkısını Yuunun Mikaya, kapanışında Mikanın Yuuya söylediği düşünülüyor. Ve bu çok hoş.
 • Ayrıca serinin en güzel OST’leri 1Hundredknight:Y ve 1Hundredknight:M ‘de çok güzel kelime oyunları yapılmış. Y ve M Yuu ve Mika’nın yerine geçiyor bunu herkes anlar bunda sıkıntı yok. Ama knights nights şeklinde okunur, gece ile sesteş. Eee güzel nolmuş diyeceksiniz ama “Hyakuya” Japoncada “yüz gece” demek yani ana karakterlerin soy ismi. Hundred Knight diyince heralde askerelere atıfta bulunuluyor sanmıştım meğersem ana kakarterlerin soy ismine atıfmış aynı zamanda. Bu OST’lerde açılış ve kapanış şarkılarının melodilerini hissedince bu iş çok daha güzelleşiyor.
 • Bu animedeki en sevdiğim karakter Mika. Sarılmak istiyorum. Gülsün istiyorum,, Mutlu olsun artık huzuru bulsun istiyorum. En çok acı çeken oydu. Ailesini kaybetti yetmedi vampirler tarafından aşağılandı, kraliçenin köpeği dendi, ailesini öldüren adamın suratını her gün görmek zorunda kaldı. Vampir kasabasında insanlara yardım etmek istedi ama vampir olduğu için ondan korkuldu. İnsan kanı içmedi, susuzluk çekti ve bu yüzden gözleri mavi kaldı ta ki…
 • Diğer sevdiğim karakterler Shinoa, Guren, Yoichi, Yuu ve olmazsa olmaz Shinya. Abi Shinyadaki kuğulluk kimde var ya. Adamın tabancasından beyaz kaplanlar çıkıyor. Shinoanın Yuu ile atışmalarına ve sesine hayranım. Gurenin saçlarına geriye atmasına ayrı bir hayranım. Yoichi aralarından en masumu en tatlısı. Ayrıca okçu olan karakterlere ayrı bir takıntım olmuştur.
 • Birde kabul etmek istemediğim Ferid gerçeği var. Hiç sevilecek bir karakter değil ama kendisini çok seviyorum. Hayatımda bu kadar salak ama güzel giyinen bir vampir karakter görmedim ben. Yani yanında kendimi çok çirkin hissediyorum ve neden böyle bir karşılaştırma yapma gereği duyuyorum hiç bilmiyorum. Sakuraidan dolayı daha da takmış olabilirim ama yine de uff. Guilty Pleasure dedikleri şey bu galiba.
şu tipe, şu kuğulluğa bak ya😍😍😍
 • Gelelim en önemli soruya MikaYuu shipliyor muyum ? OTP olarak hayır ama BROTP olarak evet(bazen otpde oluyor ama…). Bence aile, aşktan daha doğrusu arzudan daha değerli bir şey. Gerçek aile/yuva ve arkadaşlığın aşktan/arzudan daha nadir ve değerli ve özel ve de güzel olduğuna inanıyorum. Mika is family he is still family and he will always be. A family is a safe place just like Mika. His eyes where the hope lies, where the blue skies always meet the sunrise. his eyes its where I go when I go home.
 • Ben YuuNoa shipliyorum çünkü atarlı erkek ve sivri dilli zeki kız ya da soylu kız serseri erkek ikilisi çok hoşuma gidiyor. Ayrıca Shinoa ve Yuu’nun atışmalarına hayranım. Diğer insanların shiplerini saygıyla karşılıyorum
 • Yakında üşenmezsem bu serinin mangasına ve lightnovellarını başlayacağım.

İyi akşamlar herkese, umarım bu animeyi izlersiniz, umarım saçmalıklarımı mazur görmüşsünüzdür normalde yazı daha uzun olacaktı içimdeki fangirli zor susturdum ve ÜÇÜNCÜ SEZON NERDE ?
-Alumina
wallup.net

“Owari no Seraph” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s