Anime, Deneme denemek, hayat, Otome/Visual Novel, Oyun

Dağınık Yazı 3/??

Herkese Merhabalar

Şu sıralar neler yaptığımla ilgili dağınık mı dağınık bir yazıyla yine geldim. Önce güzel şeylerden bahsedelim sonra…

En sonunda Assassins Creed Brotherhoodu bitirdim. Abi ne güzel bir hikayeydi ya. Grafikler yan görevler falan. Ama oyunda yapmayı en sevdiğim şey boş boş Romada dolanmaktı. Herhalde bu zamanlar biraz imkansız olduğunu bildiğim için daha da hoş geldi.

Ayrıca itiraf etmekten gurur duyuyorum ki bu oyunu bir yandan online derse katılırken(!) bitirdim. Arada bi arkadan sınıfın ya da hocanın sesi gelse de güzel tecrübeydi.


Owari no Seraph isimli, kendime ölüp biteceğim yeni bir anime buldum. Uzun süredir (yaklaşık bir aydır:) bir anime bu kadar çok içine çekmemişti beni. Ahh Mika ahh. Bu anime uzun bir yazıyı ve düzgün bir incelemeyi hakkettiği için burada kesiyorum çünkü ahlanacak ve ağlanacak çok karakter var.

Yeşil gözlü oğlan Yuu, Sarı saçlı olan canımın içi sarılmak istediğim Mika, ortadaki de bir işler karıştıran ama ne olduğunu henüz bilmediğim Guren Taichou.

Golden Week indirimleri kadar güzel bir şey yok. Yaz indirimlerinden daha çok beklediğim Altın Haftanın olayı aslında şu: nisan sonu ve mayısın ilk haftası içinde 4 Japon Ulusal Bayramının bir araya gelmesinden dolayı oluşan yaklaşık 2 haftalık bir bayram-tatil zamanıdır Altın hafta. Oyun üreticileri ve firmaları da bu zamanı fırsat bilip ürünlerini indirime sokarlar. Genellikle Japon asıllı firmalar yapar bunu.

STEAMMMM

Bende bu indirimden tabi ki faydalandım ve hem PSVitam için de bilgisayarım için yeni oyunlar aldım, hazır harçlığımı başka bir yerlere harcayamıyorken istek listemdeki hemen hemen tüm ürünleri aldım. Belki yorumlarını yazarım, Ne dersiniz ? Şu an Period Cube isimli çok güzel olabilirmiş ama olamamış bir oyun oynuyorum.

Bizim aptal Kazuha ve sevimli Hiroya

Okulda topluma hizmet uygulamaları isimli bir dersimiz var. Adı zaten dersin içeriğini gayet güzel açıklıyor. Normalde hocalar bir yer bulun, genelikle bir kütüphane, orada gönüllü çalışın diye geçiştirirlermiş bu dersi ama bu dönem dersimize giren çok sevdiğim hocam bir şeyler üretelim, insanlar bir yandan eğlensin bir yandan biraz ingilizce ya da yeni bir şeyler öğrensin diye içerik üretme odaklı bir kanal kurdu. Aslında bu ders kapsamında başka projeler de vardı, mesela çocuklar için tiyatro, ama karantinadan dolayı herkes eve tıkılınca youtube’a yöneldi. Ben de azıcık yardım edip içerik üretmeye çalışıyorum. Bu aşağıdaki videoyla bir alakam yok ama kanaldaki en sevdiğim video bu. Güzel samimi bir farkındalık çalışması. Umarım içerikleri beğenir ve desteklersiniz.


Ödevler, ödevler, ödevler ve belirsizlikler. Gidiyoruz bir yere ama nasıl gidiyoruz neden gidiyoruz bir fikrim yok. MEB bana göre hep kafayı yemişti ama şu sıralar iyice zıvanadan çıktı. Belirli bir tarih söyleyemiyorsan hiç söyleme. Öğrencilerin zaten hali hazırda bozuk olan psikolojileriyle oynama, sonra da bunu eleme yöntemi bahanesiyle önümüze sunma.

Ödev kadar gerginlik yaratan başka bir şey görmedim şu karantina hayatında. Kendim gerildim sonra ev halkını gerdim ki ev halkı çoktan gergindi, gerginlikten dolayı kavga, fitiller çoktan ateşlenmeyi bekliyor tabi ve daha çok kavga, kaybolan geçici huzur ve sevgi ortamı ve kavgalar arasında sokağa çıkmakta yasak olunca kaçacak yeri olmayan akli ve fikri dengem sallantıda hala. Yaşamak güzel, değil mi ?


Ramazan geldi hoş geldi ama ben Ramazanın geldiğini adam akıllı hissedemedim. Ramazan gelince biz genellikle aile dostlarını yemeğe davet eder beraber oruç açardık. Ve dua ederdik. Ve az da olsa huzurlu olurduk. Şimdi karantinadan dolayı bunları yapamıyorum ve ben eksikliğini çok hissettim. Bir nevi iyi oldu, fazla lüks sofraları görüp hazırlayıp neden oruç tuttuğumuzun anlamını unutmadık karantina sayesinde, ama yine de eski ramazanları özledim. Eski olan her şeyi özledim.


Şu sıralar lafı azımdan alan instagram hesabı bakınız.


Şimdilik Bu kadar

-Alumina

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s