hayat, yemek

Sevdiğim Youtube Kanalları/Yemek

Youtube artık birçokları için hayatın vazgeçilmez parçası olunca, sevdiğim takip ettiğim kanallardan ben de bir liste yapmak istedim.

Bu listeyi dört başlık altında tekrar listelemek gerekiyor

  • Müzik
  • Komik
  • Resim ve Sanat
  • Dilbilim ve diller
  • Yemek
  • Oyun
  • Karışık

Gördüğünüz üzere listede modayla ilgili bir şey yok 🙂 Sadece zenginlere hitap eden bir şeyi desteklemem ben. Arada bir gülmek ve insanlar nelerle uğraşıyor diye bakmak için izlerim o ayrı.

İzlediğim yemekle ilgili kanallardan başlayalım.

Cooking with a Dog

Bu tarifi denedim ve tuttu. İzlemesi çok zevkli ama maskot köpek bir gün yemeklere saldıracak diye ödüm kopuyor.

Tasty

Genellikle bir dakikalık videolarıyla izlemesi zevkli bir kanal. Instagramda da sayfaları var. Tarfiler ne kadar tutarlı bilmiyorum ama bu arkadaşa bakabilirsiniz. Andrew, Niki ve Rie’nin olduğu videolar genellikle güzel oluyor.

Refikanın Mutfağı

Kendisini ilk metrobüslerde gördüğüm, sonra kanalını izleyince sevdiğim ve çoğu tarifi tutan abla. İlk videoları çok güzel. Bu soğuk kahveleri denedim ve güzel oluyor. Ayrıca videolarında Türk mutfağı hakkında bilgi vermesi ve Türk kahvesini savunması çok hoşuma gidiyor.

Kevserin Mutfağı

Tarifleri tutan, şu sıralarda İspanyada oturduğu için İspanyol tarifleri de paylaşan sevimli mi sevimli bir kanal. Tarfilerine tarif küpü uygulamasından bakabilirsiniz. Bu kanalı teyzem bana zorla izlettiriyordu. Evde ymek yapmayı öğreneyim diye.

Cooking Tree

Arkada müzik kullanmadığı ve herşeyin sevimli, yumuşak olduğu bir kore kanalı. Nerdeyse tüm tatlı tariflerinde jelatin kullanıyor bu da tarifleri yapmama engel ama izlememe değil. Anksiyete bozukluğu olanlara önerilir.

Peaceful Cuisine

Yukarıdakine benzeyen br kanal. Çekim teknikleri efsane. Vegan japon bir abinin kanalı. Rahatlamak için izlenmesi önerilir.

You Suck At Cooking

Youtubetaki en sevdiğim beni en çok güldüren kanal olabilir bu kanal. İngilterede yaşayan muhteşem espriler yapan, efsane kamera açıları kullanan, hayatla dalga geçen, bazen yumurtalarla dizi çeken ve neredeyse her bölüm sonunda köpeklerle klip çeken ilginç bir kanal. Bu kanalın sahibiyle tanışmak mümkünse hafta sonları takılmak isterdim.

Şimdilik bu kadar

-Alumina

“Sevdiğim Youtube Kanalları/Yemek” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s